تماس با ما

عطایی: پیشرفت لیگ والیبال چشم‌گیر نبوده است/ پدیده‌ای ندیدم

عطایی: پیشرفت لیگ والیبال چشم‌گیر نبوده است/ پدیده‌ای ندیدم
ارسال شده توسط admin در تاریخ 23 فوریه 2016 | اخبار والیبال مازندران
داغ:

خبرگزاری والیبال مازندران

سرمربی تیم والیبال کاله لیگ امسال را متاثر از ادوار گذشته دانست. او هم‌چنین می‌گوید که با توجه به نزدیکی تیم‌ها به هم پیش‌بینی قهرمان این فصل هم کار دشواری است.

بهروز عطایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، با بیان اینکه والیبال ایران روند پلکانی را در پیش گرفته و آرام به این روش پیش می رود تصریح کرد: والیبال ایران تغییرات مشخصی را در جریان سال‌های اخیر داشته است و لیگ نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت داشته ولی این پیشرفت آنقدر نبوده که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

عطایی با اشاره به این که خیلی از مربیان و بازیکنان، لیگ جاری را بهترین لیگ نسبت به ادوار گذشته می‌دانند ولی من خیلی با آن موافق نیستم بیان کرد: به طور مثال لیگ سال 1393 بسیار ضعیف بود و لیگ سال جاری از نظر کمیت و کیفیت بهتر بود ولی لیگ متمایزی از لیگ های گذشته نبود.

وی نزدیکی بازی ها را تنها موضوع قابل بحث دانست و اضافه کرد: تنها موضوعی که توجه را جلب می کند نزدیک بودن بازی ها بود و فشار مضاعفی که تیم ها وارد کردند.

سرمربی کاله همچنین موضوع نزدیک بودن تیم ها را یکی از نقاط قوت لیگ امسال دانست و افزود: هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست و تمام تیم ها برای هم خط و نشان می کشیدند و تیم‌ها مقابل تیم های متوسط دچار چالش شدند.

وی با اشاره به نقاط ضعف لیگ گفت: حضور دو تیم که در جریان لیگ حضور مستمر نداشتند و صحبت از انحلال آن ها بود آن هم به دلیل مشکلات پرداختی و دستمزدی. این موارد در روند لیگ تاثیر گذار بود.

عطایی معیار نمره دادن به لیگ را تمام ارکان آن دانست و معتقد است تنها بحث فنی مطرح نیست و اظهار داشت: بحث فنی مربوط به یک تعداد مربی و بازیکن می شود، بحثی که باید در باره‌ی آن اظهار نظر کنیم بحث مدیریت، برنامه ریزی و هدایت است که دچار ضعف و چالش بود. لیگ می تواند بهتر و با نظم باشد، عدم نظم و هماهنگی والیبال را دچار چالش کرده است.

سرمربی لیگ برتری بر این باور است که تیم ملی متاثر از تیم های باشگاهی است و در ادامه افزود: اگر فکر کنیم لیگ نمی‌تواند به تیم ملی کمک کند اشتباه بزرگی است که ممکن است انجام دهیم. اگر تیم باشگاهی خوبی وجود نداشته باشد تیم ملی خوبی نخواهیم داشت. بازیکنان نا آماده خواهیم داشت و در کنار این ناآمادگی پدیده‌ای به نام آسیب دیدگی ایجاد می شود. خوشبختانه در سال جاری بازیکنان زیادی آسیب دیدگی جدی نداشتند و تنها یک بازیکن با اسیب دیدگی جدی روبرو شد و این نشان دهنده این است که مربیان و بدنسازها نسبت به آماده سازی شناخت دارند و همین که تنها یک بازیکن به عنوان مصدوم خارج می شود نشان دهنده این است که لیگ کامل است و کار فنی در آن به درستی انجام می شود.

وی در ادامه گفت: تمام خانواده‌ی والیبال هدفش پیشرفت والیبال است و این پیشرفت در جهت منافع ملی است امیدوارم شاهد این اتفاق باشیم. در سال آینده که ان‌شالله والیبال به المپیک خواهد رفت، والیبال داخلی هم در سطح ملی باشه و نگاه جهانی به والیبال داخلی شود.

عطایی درباره‌ی بهترین بازیکن لیگ جاری بیان کرد: ملی پوشان به دلیل اینکه سال المپیک را در پیش دارند کیفیت بهتری داشتند و سعی کردند در لیگ بهتر باشند. بازیکنان ملی پوش حال حاضر و ملی پوشان اسبق تیم ملی بازی های خوبی را انجام دادند، البته ملی پوشان در دو دسته بودند یک دسته در نیم فصل اول خوب بودند و یک دسته در نیم فصل دوم بهتر ظاهر شدند.

او هم‌چنین بر این باور است که پدیده به بازیکنی اطلاق می‌شود که تا به حال شناخته و دیده نشده است و ادامه داد: گاها خبرگزاری ها و بعضی از مربیان درباره‌ی پدیده‌ها صحبت می‌کنند که مرتبط با واقعیت نیست. شاید جواد معنوی نژاد عملکرد خوبی داشته ولی او عضو تیم ملی است و کسی که عضو تیم ملی است نمی‌تواند پدیده باشد، درست است که سن کمی دارد ولی بازیکن پدیده محسوب نمی شود.

پیش بینی قهرمان لیگ از نظر عطایی سخت است. او در این باره می‌گوید: تیم دوم جدول در مقابل تیم هفتم به مشکل می‌خورد و این نشان دهنده این است که چقدر تیم ها به یکدیگر نزدیک هستند و به هر حال در جدول پلی اف همیشه تیم هایی که از لحاظ تمرکز ذهنی کیفیت بالایی دارند موفق‌تر هستند. نمی توانم اسم خاصی را نام ببرم ولی به هر حال تیم های سرمایه و ارومیه که تکلیف‌شان برای حضور در چهار تا تیم مشخص شده گزینه های مهمی هستند برای قهرمانی و اگر پیکان هم به مرحله‌ی بعد صعود کند یکی دیگر از مدعیان قهرمانی خواهد بود.

نویسنده: adminدیدگاهی در این قسمت ثبت نشده

دیدگاه خود را به ما بگویید

شما باید عضویت داشته باشید برای ارسال دیدگاه.

بایگانی

والیبال

هیت های والیبال استان

برترین مطالب

لینک های کاربردی